natłok faktów - zadośćuczynienie po wypadkuJeżeli jesteś ofiara wypadku komunikacyjnego, zostałeś pokrzywdzony jako pieszy lub jako pasażer innego pojazdu, a nie jesteś winny w całej kolizji, masz prawo do ubiegania się o zadośćuczynienie, jako osoba która utraciła możliwość zarobku i dochodów w wyniku komplikacji po wypadku (bądź osobę bliską dostarczającą dochodów) lub jako osoba która doznała krzywdy.

Komu są przyznawane zadośćuczynienia? Wszystkim osobom, które doznały jakiegokolwiek uszkodzenia ciała lub rozstrojenia swojego zdrowia na czas dłuższy niż siedem dni. Zadośćuczynienie to świadczenie wykonywane tylko raz, nie może być wypłacane w postaci ratalnej czy też okresowej. ?ratalna? forma wypłacenia zadośćuczynienia następuje tylko wtedy gdy poszkodowany dowoła się od decyzji sądu i nastąpi dopłata do wcześniej zasądzonej kwoty, dzieje się tak na przykład w przypadku ujawnienia jakichkolwiek nowych okoliczności czy faktów dotyczących tej sprawy.natłok faktów - zadośćuczynienie

Zadośćuczynienia to często sporny temat pomiędzy poszkodowanym a zakładem ubezpieczeniowym, dochodzi do wielu konfrontacji, w której jedna ze stron zarzuca drugiej pewne fakty i na odwrót, wtedy sąd może mieć bardzo kłopotliwy orzech do rozgryzienia. Natłok faktów może zamieszać w sprawie, ale pamiętajmy, sąd zawsze wyda wyrok sprawiedliwy i zgodny z obowiązującym obecnie prawem w Polsce.