Trudno wskazać dziś asortyment, którego nie możemy współcześnie kupić przez sklepy internetowe. Właściwie w sieci kupujemy wszystko, począwszy od codziennych zakupów spożywczych po produkty finansowe, czy polisy ubezpieczeniowe.

W dzisiejszych czasach jesteśmy coraz bardziej świadomi finansowo. Ponadto, żyjemy w społeczeństwie rozwijającym się, a zatem chcemy posiadać coraz więcej, jako że mamy coraz większe możliwości finansowe. I takim właśnie sposobem coraz częściej zastanawiamy się nad polisami ubezpieczeniowymi. Ubezpieczamy swoje zdrowie i życie, ale także przedmioty, jakie nas otaczają.

Wiadomo oczywiście, że sklepy internetowe, które sprzedają tego typu asortyment muszą być w pełni profesjonalne. Muszą już na pierwszy rzut oka wzbudzać zaufanie osób, które zastanawiają się nad zakupem polisy. Oczywiście część osób wybierze tą nieco bardziej tradycyjną formę nabywania polisy ubezpieczeniowej, szukając kontaktu do agenta. Inni jednak chętnie zdecydują się na wirtualną formę nabycia niezbędnego lub dodatkowego zabezpieczenia, jako że jest dużo tańsza. Niemożliwe? A jednak…

W polskim Internecie kupić możemy ubezpieczenia komunikacyjne (OC, Autocasco), ubezpieczenia majątkowe (ubezpieczenie domu, samochodu), ubezpieczenie zdrowotne, turystyczne oraz ubezpieczenie na życie. Jak doskonale więc widać sklepy internetowe o tym profilu działalności dają nam spory wachlarz możliwości.

A dlaczego polisy kupowane przez sklepy internetowe tańsze? Są tańsze przede wszystkim ze względu na brak kosztów związanych z prowizją, jaką otrzymuje agent za swoją pracę. Jeżeli zatem samodzielnie zamówimy polisę online, nie dość, że zaoszczędzimy sobie czas na spotkania z agentem, zaoszczędzimy jeszcze pieniądze, które musielibyśmy tak naprawdę zapłacić za jego pracę.

Musimy jednak pamiętać o tym, że kupując polisę, trzeba ją dobrze sprawdzić. Najważniejsze są oczywiście Ogólne Warunki Ubezpieczenia, czyli warunki, na których zawieramy (jak ubezpieczani) umowę z ubezpieczającym. Warto też porównać różne oferty przed zakupem, aby wiedzieć, co dokładnie obejmuje nasze ubezpieczenie (czyli np. na wypadek jakich zdarzeń zostaną nam wypłacone pieniądze). Jeżeli tylko mamy możliwość porozmawiania z kimś z naszych znajomych, czy krewnych, kto siedzi w temacie ubezpieczeń, powinniśmy to zrobić, aby upewnić się, czy nasz wybór jest najlepszym z możliwych.

Oczywiście sklepy internetowe są znacznie wygodniejsze i korzystniejsze jeśli chodzi o zakup polis ubezpieczeniowych. Słuchając agenta ubezpieczeniowego (który niestety nie zawsze chce sprzedać nam produkt najkorzystniejszy dla nas, a taki, który przyniesie mu największy zysk), często nie czytamy wszystkich informacji z umów (pomijając zwłaszcza te, które są pisane ?małym druczkiem?, a które są kluczowe w umowie pomiędzy stronami, szczególnie dla nas, klientów) i ufając człowiekowi, od którego podpisujemy polisę, skazujemy się na niekorzystne warunki. Inaczej jest oczywiście w przypadku Internetu, gdzie najczęściej bez pośrednictwa osoby trzeciej, musimy samodzielnie podjąć decyzję.