Prowadząc w dzisiejszych czasach firmę, trzeba liczyć się z tym, że ludzie informacji o usługodawcach szukają praktycznie zawsze w Internecie, więc jako właściciele firm nie możemy zapominać o tym, jak ważne jest tworzenie stron www firmowych. Liczymy również na to, że oprócz informacji o tym, co sprzedaje firma, możliwe jest również zakupienie tego, co ma w swojej ofercie online.

Niektóre branże pozwalają twórcom stron internetowych na więcej luzu, inne natomiast stawiają przed firmami informatycznymi wyzwania, które oparte są na określonych rozwiązaniach modułowych oraz wymagające poważnego, stonowanego designu. Jedną z takich branż jest branża oferująca ubezpieczenia i polisy.

Niezwykle istotne jest dla ludzi, aby tego typu produkty wybierać w pełni profesjonalne i bezpieczne. Dlatego też witryna, na której będziemy chcieli zaprezentować naszą ofertę lub co więcej, poprzez którą będziemy chcieli ją sprzedać, musi prezentować się profesjonalnie (wzbudzać zaufanie ludzi). Dodatkowo, tworzenie stron www musi skupić się na pewnych funkcjonalnościach, które przy polisach, ubezpieczeniach będą konieczne.

Zacznijmy jednak od początku, czyli od tego, od czego zawsze tworzenie stron www się zaczyna. Projekt strony, czyli najważniejszy etap budowania witryn internetowych, obejmuje wygląd, design witryny, a także rozkład wszystkich elementów serwisu wraz z założeniami odnośnie funkcjonalności. Tak więc jak widać już na pierwszy rzut oka, projekt w znacznym stopniu zadecyduje o sukcesie witryny.

Przy asortymencie tego typu, który co ważne, skierowany jest do ludzi w bardzo różnym wieku, musimy stosować rozwiązania klasyczne. Najważniejsze będzie to, aby wszystko, co znajduje się w serwisie było czytelne i łatwe do odnalezienia. Serwis taki musi być użyteczny. I to jest najważniejsze. Rozwiązania klasyczne trafią do większej ilości osób (a naszymi klientami będą bardzo różne osoby), a jednocześnie nie odwrócą uwagi od najważniejszego, czyli od informacji o usługach, jakich szukamy.

Nie będzie również złym pomysłem, gdy tworzenie stron www weźmie pod uwagę, jak różnymi ludźmi są klienci poszukujący ubezpieczeń, polis. Warto budować strony, które będą przystosowane również dla ludzi niepełnosprawnych. Czasem wystarczy, gdy damy ludziom możliwość wyboru rozmiaru czcionki tekstów na stronie (np. spośród trzech) i już poszerzymy grono naszych odbiorców. Możemy też zainwestować w nieco bardziej zaawansowane rozwiązania i zbudować jedną wersję strony przeznaczonej dla niewidomych. Dzięki temu zyskamy bardzo duże grono klientów. A takich rozwiązań nie mają wszystkie firmy działające w naszej branży.

Ponadto, tworzenie stron www dla branży ubezpieczeń, polis nie jest łatwe, jako że branża ta jest bardzo wymagająca jeśli chodzi o funkcjonalność. Strona powinna posiadać formularz z serią pytań, który pozwoli znaleźć ofertę personalnie skierowaną do poszukującego. Dobrze też, gdy na takich serwisach znajdują się porównywarki, natomiast wprowadzane przez nas dane są zabezpieczane poprzez szyfrowane połączenie, bezpieczne.

W dzisiejszych czasach ludzie coraz chętniej zaglądają do Internetu, aby nie tylko wyszukać informacje o produktach, jakich szukają, ale aby je przez sieć nabyć. Jest to znacznie wygodniejsze i tańsze, niż kupowanie w sposób tradycyjny, gdzie w przypadku ubezpieczeń, czy polis, część kosztów to koszty agenta ubezpieczeniowego. W sieci natomiast z pomocy tego agenta nie korzystamy.

Jeżeli nasza firma zajmuje się sprzedażą takich właśnie usług, a jeszcze nie mamy własnej witryny internetowej, musimy koniecznie w nią zainwestować. Chyba nie trzeba już nikomu tłumaczyć, dlaczego jest to tak ważne.