Wykresy mówią same za siebie… Wypadków komunikacyjnych jest stanowczo za dużo. Aż nadto zbyt wiele z nich jest powodowanych przez alkoholików. Oto wykres przedstawiający dane odnośnie liczby wypadków oraz ich skutków w przeciągu ubiegłych lat – warto zauważyć że po wprowadzeniu nakazu zapalania świateł w dzień, tendencja spadkowa ilości zabitych w wypadkach zmieniła się na tendencję rosnącą:
wykres wypadków - odszkodowanie i zadośćuczynienie po śmierci rodzica
Ani chybi każdy alkoholik miał pewnego dnia nieszczęście stać się uczestnikiem wypadku. Niepomyślne przypadki każdy przeżywa, nie można tego zaprzeczyć, bardzo często. Wiedzą co do tego ludzie parający się doradztwem na temat uzyskiwania odszkodowania i zadośćuczynienia (przykładem jest zadośćuczynienie za śmierć rodzica dla dzieci) np. na rzecz osób które poniosły uszczerbek na zdrowiu w czasie wypadkach komunikacyjnych. Kancelarie odszkodowawcze które trudnią się doradztwem na temat odszkodowań biorą pod swoja opiekę dzisiaj sporo mniejsze grono osób szukających pomocy w uzyskaniu odszkodowania po śmierci osoby bliskiej w wypadku gdyż liczba wypadków drogowych wreszcie maleje.
Społeczność nie jest jednak świadoma tego, że nie zachowując ostrożności mogą zniszczyć zwykłej, typowej postaci życie. Dylemat ten zakorzenił się w Polsce, i zanosi się na to, że nieprędko zostanie unicestwiony.