odszkodowanie za śmierć osoby bliskiej, uszczerbek na zdrowiuWiele osób zastanawia się dlaczego ubezpieczyciel odmówił im wypłaty odszkodowania lub mocno zaniżył należną kwotę. Takie zachowanie ubezpieczyciela jest niestety bardzo częste. Zdarza się, że nie obchodzi ich dobro klienta ? zależy im tylko na jak najmniejszej stracie podczas wypłaty odszkodowania. Często podają bardzo błahe powody przy odmowie wypłaty odszkodowania, zadośćuczynienia czy renty, wiedząc, że nieobeznani w temacie klienci nie potrafią dochodzić swoich praw i przyjmą przykrą rzeczywistość z rezygnacją.

W takim wypadku warto zwrócić się o pomoc do prawnika (radcę prawnego, ewentualnie adwokata) lub skorzystać z usług którejś z firm zajmujących się takimi sprawami (kancelaria odszkodowawczą, ew. firma windykacyjna). Po negocjacji procentu prowizji od wygranej kwoty, zajmą się oni naszą sprawą (oczywiście zależeć im będzie na wygraniu jak najwyższej kwoty, ponieważ dostaną od niej prowizję) ? doradzą badania specjalistyczne, napiszą pozew sądowy, w końcu: będą reprezentować nas i dochodzić naszych praw w postępowaniu sądowym przeciwko ubezpieczycielowi.

Dobrze poprowadzona sprawa daje nam możliwość uzyskania ogromnych kwot odszkodowania, zadośćuczynienia, a jeśli doznaliśmy trwałego uszczerbku na zdrowiu mamy dużą szansę uzyskania comiesięcznej renty odszkodowawczej. Zrekompensuję nam ona niezdolność do wykonywania zawodu oraz utratę źródeł dochodu, jak również straty emocjonalne wynikłe z niemożności dalszego uprawiania sportu lub hobby. Powinniśmy więc zastanowić się nad wyborem dobrego pełnomocnika. Pozwoli nam to uniknąć sytuacji, w której nie wykorzystamy do końca możliwości uzyskania godnego zadośćuczynienia lub odszkodowania, czego z pewnością później żałowalibyśmy.

Chciałbym przedstawić nowo-powstały blog o dochodzeniu odszkodowania zawierający to, co poszkodowany powinien wiedzieć o odszkodowaniu.